Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luboš dobyl Karlštejn

19. 4. 2008

Karlštejnskou větrnou hůrku pokořil s nejlepším výsledkem Luboš těsně před Pavlem. Já zůstal o dalších deset ran za nimi. I tak ale spíš Karlštejn pokořil nás. Snad jedinou omluvou může být to, že jsme na tomto exkluzívním hřišti měli všichni premiéru. Luboš hrál svou obvyklou hru. S jistotou trefuje fairveje, čímž kompenzuje kratší délku svých ran i ne vždy zdařilé odpaly, a o třídu nás předčí na greenu, kde je vždy o ránu lepší

Obrazek

Na druhou stranu nebyly karlštejnské greeny na konci března vždy stoprocentně regulérní, ale i tak byly podmínky pro všechny stejné. Soutěž o nejdelší odpal vyhrál s převahou Pavel – naštěstí pro něj se konala až na poslední jamce, kdy už si stačil jakžtakž zvyknout na své nové hole. Pavel vytrvale zkouší hrát druhé rány fairvejovým dřevem, což mu sice zatím vychází na cca 30 procent a ztrácí tak tím v pořadí současných turnajů, ovšem je to dobrý trénink do budoucna. Až zvýší procento úspěšnosti, bude takřka k neporažení. Ovšem do historie Depresscupu je třeba zapsat jeho výkon na 14 jamce, kdy se teprve pátou regulérně hranou ranou (čili bez trestných) dostal přes dámská odpaliště (44 m). To je rekord, který asi nebude jen tak překonán. Já osobně jsem své naděje na slušný výsledek pohřbil v prvním kole, kdy mě rozhodilo zbytečné zahození míče do vody na jamce Alexe Čejky. V druhém kole jsem byl svým spoluhráčům již důstojným sparringpartnerem, i když na zvrat ve vývoji turnaje to nestačilo.

Jamka č.  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18   Suma   Stableford
par  5  4  3  4  4  3  5  4  4  4  4  3  5  3  4  4  5  4    72    
Popelka  8  5  4 10  7  8  8  6  8  8  6  6  7  9  6  8  9  8   131   18
Procházka  8  7  4  8  6  8 10  7  8  5  7  4  7  5  7  8 12  9   130   34
Žamboch  7  9  6 10  9  7  9 10  9  5  6  7 12  7  6  6  9  7   141   20

Proč jsem hrál špatně na Karlštejně 29. března 2007

 

1.Netrefil jsem míček na odpališti, takže dopadl na modré značky přede mnou. Nakonec jsem tuto pětiparovku zahrál zázračně na sedm, protože šestou ránou jsem si nahrál pěkně na forgreen a odtud patrem o tyčku přímo do jamky. S touto jamkou jsem ještě mohl být spokojen.

2.Odpal trojkou dřevem byl ještě relativně povedený (cca 200 m z kopce) , ale bohužel spadl do bunkru. Což by ještě nebylo tak zlé, protože odtud zbývá jen 40 m na green. Jenže já netrefil v písku míček, ten se posunul jen na druhý okraj bunkru, třetí ránu jsem dal na kraj malého rybníčku za cestou, a pak – buhužel, když jsem měl před sebou 4 m rovné cesty k jamce, jsem místo rány na jistotu chtěl dát pěkný čip a míček spadl do té vody. Takže nakonec nesmyslných 9.

3.A začala krize, vyvolaná minulou jamkou. Opět pokažený odpal, který skončil u cesty. Pěkná druhá rána pár metrů před green, pak přetažená přihrávka, kdy se míč skutálel hluboko dozadu za green, teprve čtvrtá příhra zezadu byla slušná a dva putty – takže šest.

4.Vzal jsem si svačinu, bouch trojkou dřevem do míčku, který doletěl 150 metrů doprava do autu a do keřů. Už jsem ho nenašel. Druhý odpal jsem pokazil (mezitím jsem telefonoval a tím se trochu rozhodil) pro změnu doleva do křoví nad odpaliště. Teprve odtud jsem zahrál slušnou (ale už čtvrtou ránu) na fairvej. Uhraných deset bylo minimum.

5.Cestou na odpaliště jsme trochu zabloudili, takže jsme se museli vracet. Pořád jsem měl problémy s pravou stranou, dokonce mi to spadlo dolů do lesa. Po prvních pěti jamkách jsem měl 41 a zdaleka to nebylo všechno.

6.Dlouhý třípar, kde jsme nechali předehrát trojici borců, která nás dohnala. Stačil jsem si i v silném větru zapálit fajfku a sledovali jsme, jak všichni tři posadili míček pěkně na gree. To se povedlo od nás pouze Popelkovi, ovšem až druhým odpalem, protože první dal daleko doprava do křoví. Luboš pro změnu doleva kousek za odpaliště a já doprava dolů do rokle. Odtamtud se mi to sice povedlo až neuvěřitelně vyhrát sedmičkou vysoko nahoru (bohužel na druhý pokus, protože poprvé jsem míček jenom líznul), ale netrefil jsem green, bylo to moc doleva. Nakonec jsem se čtvrtou ránou na green dostal a stačilo to na vítězství na jamce, protože Pavel zkazil patování a Lubošovi to trvalo déle, než se tam vůbec dostal. Ale i tak kýbl za sedm.

7. Kdybych někdy trefil odpal a zlepšil patování, tak by ty výsledky mohly být o moc lepší. Mezi hra by ušla. Takhle jsem vlastně začínal od začátku fairweje, takže jsem nemohl počítat s lepším výsledkem (9).

8. Na této jamce se mi udělalo špatně. Zamotala se mi hlava, podlomily nohy – buď šel prudce tlak dolů nebo mi vadilo neustálé chození do kopce a z kopce či se projevil nedostatek spánku, nevím. Rozhodně jsem byl rád, že jsem vůbec následující dvě jamky přežil, natož abych pomýšlel na nějaký výsledek. Na tuhle osmou si ani moc nepamatuji, jak jsem ji hrál, jen na jejím konci, kdy se hraje do prudkého kopce nahoru jsem se trefil na cestu po pravé straně kousek od greenu a když jsem dropoval míč, tak mi z toho kopce utekl 30 metrů zpátky.

9. Z téhle si pamatuji jen to, že jsem hrál křížem krážem přes fairwej tam a zpátky, ale nakonec jsem docela hezky trefil green. Ovšem to patování.

10.Před touto jamkou a druhou půlkou jsme si dopřáli trochu odpočinku, protože parta před námi se stavila v klubhousu na grog a čekali jsme až odpálí. Tak jsme si udělali pár fotek a já alespoň částečně setřásl následky svého lehkého kolapsu. Pavel to zahrál hodně doprava, já přes levé terénní nerovnosti a Luboš prostředkem. Nakonec slušný výsledek, ale tahle jamka je opravdu hodně jednoduchá.

11.Tady hrál zpočátku dobře Luboš, který se však trefil do bunkru před greenem, kde zaváhal. My s Pavlem to hráli zleva skrze ovocný sad. Tam se Pavlovi podařilo zahradnickým způsobem useknout špičku jedné jabloně přesně mířenou přihrávkou na green. Doplatil na to nejen strom, ale i Pavel, protože to jeho ránu pěkně zastavilo. Ale jinak dobrý, včetně putování.

12.Třípar, kde se odpal povedl jen Pavlovi, ale zatímco Luboš dal druhou na green, já se opět netrefil. A navíc strašné patování.

13.Tohle byl veliký propadák, který jsem si zavinil nervozitou z prolákliny uprostřed fairveje. Protože jsem si myslel, že je uprostřed voda, tak místo rovné rány přes ní jsem zvolil nahrávku před, která šla navíc moc doleva. Pak jsem pro změnu trefil bunkr napravo od greenu a nemohl jsem se z něho dostat, a když se to podařilo, tak pro změnu do písku na druhé straně

14.Pavel se na této jamce zapsal do historie, když teprve pátou ránou přešel přes červená dámská odpaliště. První mu totiž doslova upadla doprava k vodě, a další hrál doleva vedle odpališť. Luboš zase z obavy před vodou doleva do křoví. Já vzal do ruky driver, a téměř se mi podařila rána dne. Ovšem, podobně jako loni na masters v Kestřanech, rána se stočila lehce doprava a kousek před protějším břehem do té vody spadla. Pak jsem použil dropovací zónu a nějak to na green dopravil. Škoda.

15.Tady se nám všem povedla pěkná rána přes rybník na fairvej, jen Luboš to hrál moc doleva, ale zase si tamtudy chytře zkrátil cestu ke greenu. Kdyby netrefil bunkr před ním, mohl na tom být velmi dobře. Pavel dal druhou ránu moc do zatáčky, ale stál ještě dobře. I já pokazil druhou, dal jsem ji jen lehce nad fairwejový bunkr vlevo, ale třetí jsem trefil a posadil přes bunkry osmičkou na forgreen. Pak tři puty a šest. Až na jednu zbytečnou ránu celkem spokojenost.

16.Asi má nejlepší jamka dne i přes špatný závěr. Pěkný drive trojkou dřevem jsem posadil na fairvej 120 m před green (jako jediný, kluci skončili v rokli vpravo), a pak druhou na trávu těsně před okraj greenu. Bohužel třetí jsem hrál patrem na birdie a těsně a moc prudce (abych překonal deset centimetrů zbývající vyšší trávy) jsem minul jamku a míček se zakutálel tak daleko, že jsem nabral ještě další tři rány. Takže zase šedý podprůměr.

17. Klasicky pokaženo hned na začátku špatným odpalem, který opět skončil pouze na začátku ferveje. To je zvlášť u dlouhých pětiparů nepříjemné a mně se to navíc stává pravidlem. Pak už to do jamky nějak došudlám. I když tentokrát dokonce s mezihrou z prostředního fervejového bunkru vpravo, ale protože se nemohu spolehnout ani na patování, je výsledek takový, jaký je.

18.Soutěž o nejdelší odpal na poslední jamce pro mě končí rovněž klasicky. Zbytečný šlajs vpravo a relativně dlouhá rána skončila vpravo v břízkách. Vyhrál Popelka a přede mnou skončil dokonce i Luboš. Pak jsem to sice ještě nějak zachránil a zvlášť třetí rána hybridem č.3, která mě přiblížila pěkným obloukem nad bunkry ke greenu mi pomohla skóre vylepšit, protože kluci se utopili v písku vpravo. Bohužel čtvrtou ránu a přihrávku na green jsem dal moc doprava, takže nakonec sedm.

 R.Ž.

Komentáře

To je úpřimné vyznání

(tajgrpíč - 08. 04. 2007 20:50)

Podrobně jsem nastudoval všechny jamky, které Bobby Vijay popsal. Podle popisu by ale všichni museli mít těsně nad par :-) :-) :-)


Nejenom osm, ale dokonce i devět

(Bobby Vijay - 06. 04. 2007 09:06)

... kamarádi od Hrocha hrají na tříparovce za osm...
To by ještě šlo.


Chlapci, chlapci

(tajgrpíčo - 01. 04. 2007 10:22)

Ahoj, ahoj, ahoj,
zatímco, já jsem zcela vzorně reprezentoval na třidenním turnaji na Mallorce (celkově na stablefordové body, na které se hrálo, jsem byl druhý, jistě je to vlastně nespravedlivé, ale tak to bylo vyhlášeno), tak kamarádi od Hrocha hrají na tříparovce za osm.
Navíc jsem nejenom vzorně hrál, ale také tři noci tvrdě pracoval na definitivním zničení svých jater (množství alkoholu dopravené do těla šéfem hotelového baru Jesusem bylo vskutku enormní).
O Mallorce a golfu napíše speciální příspěvek, ale do golfové historie (zejména té DePressCupové) se dostanou dva nepřekonatelné momenty:
1. Na jamce č.4 na hřišti Capdepera (tam se hrálo první dva dny) jsem použil při odpalu na 100 metrové jamce k naprostému zděšení mých spoluhráčů a za jejich hlasitých škodolibých poznámek, drajvr. Začalo se tomu říkat Buchertova specialita, neb po oba dny jsem skončil metr či dva od greenu (lépe řečeno za nim).
2. A na jamce číslo 16 (ano byla z kopce a vítr poponesl míček) mi byl kolegy změřen odpal 300 metrů.
Takže chlapci, už se na vás moc těším. Jak budete muset zápasit s moji neobvyklou novou jistotou při hraní (rokle, překážky, jezírka mě už fakt nezajímají, pálím to na 90 procent daleko přes ně).
Nový Tajgr se rodí na turnajích s vámi!
A nejdůležitější věc: fakt nemá smysl hrát golf, když jde pouze o body a není u toho žádná sranda. Ano, trénujme a zlepšujme se (to je potřeba), ale bavme se tím dál! Na Mallorce byla (celkem 40 lidí)hromada strašně příjemných a zajímavých a vtipných lidí a s těmi to bylo na hřišti i mimo ně fajn, ale s některými golfovými kokoty nemá smysl se nikdy v životě potkávat.
Z tohoto pohledu je DePressCup pořád výjimečnou akcí celosvětového formátu. Takže naplnit placatice a jdeme na to!
TajgrPíčoPat